Úspěchy a poděkování školní rok 2017/2018

26.9.2017

ZÁŘÍ

Na konci minulého školního roku paní ředitelka nominovala paní učitelku Markétu Křížovou na ocenění pro začínajícího pedagoga. Velice nás těší, že v této kategorii uspěla a jako jediná v Praze 6 si právem převzala toto ocenění z rukou pana starosty. Nesmírně si její práce vážíme a přejeme mnoho dalších pedagogických úspěchů.

ŘÍJEN

10. 10. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy ve fotbale v rámci poháru pražských škol. Naši mladší žáci (6. a 7. ročník) vyhráli svoji skupinu a postoupili do finále škol Prahy 6.

16. 10. Ještě jednou o úspěchu ve fotbale. Chlapci ve finále zabojovali a přinesli do školy pohár za třetí místo. Gratulujeme.

23. 10. Opět poděkování za vzornou reprezentaci školy. Mladší žáci znovu vyhráli skupinu, tentokrát ve florbale, a  si zahrají v listopadu finále.

LISTOPAD

10. 11. Mladší žáci zopakovali svůj úspěch z fotbalu a obsadili třetí místo, tentokrát ve florbale. Podali bojovný výkon. Pohár a medaile za třetí místo si zaslouží.

LEDEN

Děkujeme všem žákům, kteří se podíleli na testování SCIO a snažili se dosáhnout co nejlepších výsledků. Velice nás těší, že máme mezi sebou i žáka, který získal ocenění společností SCIO.

ÚNOR

Děkujeme za reprezentaci školy futsalistům ze 6. a 7.r., kteřívyhráli skupinu a získali třetí místo v Praze 6.

DUBEN

17. 4. Proběhlo obvodní kolo matematické olympiády a velice nás těší, že máme úspěšné řešitele, a to Daniela Celerýna a Daniela Kořistku. Děkujeme za vzornou reprezentaci.

23. 4. V dubnu se též konalo obvodní kolo biologické olympiády, kde již několik let dosahujeme velmi pěkných výsledků. V kategorii 7. r. se Jakub Řehák umístil na prvním místě. V kategorii 8. r. máme hned dvě pěkná umístění, a to Kateřinu Zuskovou na čtvrtém místě a Adrianu Pošíkovou na pátém místě. Všichni tři postupují do krajského kola, kde jim v květnu budeme držet palce. Poděkování si zaslouží i pan učitel Vladimír Štolc, který žáky na tuto soutěž pravidelně připravuje.

25. 4. Proběhlo závěrečné vyhodnocení projektu Paměti národa. Naši školu reprezentovala hned dvě družstva žáků a žákyň z 8. a 9. r. Projekt je velice časově náročný jak pro žáky , tak pro paní učitelku Markétu Křížovou (vše probíhá  v osobním volnu). Sice jsme umístění do třetího místa nezískali, ale to není hlavním cílem tohoto projektu. Žáci přistoupili k přípravě prezentace velice zodpovědně a rozhovory s pamětníky byly velice zajímavé a poučné.

V dubnu již tradičně probíhá i matematická soutěž Klokan, které se zúčastňují všichni žáci. Vždy nás potěší, jestliže se podaří někomu dosáhnout plný počet bodů, což není jednoduché. Letos se to podařilo Kataríně Fialové. Gratulujeme.

KVĚTEN

V květnu proběhlo krajské kolo biologické olympiády. Krásné šesté místo v Praze získal Jakub Řehák, a tak není divu, že tento žák byl nominován na úspěšného žáka Prahy 6. Ocenění si převezme v červnu  od pana starosty.