STÁVKA UČITELŮ

MŠ STOCHOVSKÁ PROHLAŠUJE, ŽE SOUHLASÍ S POŽADAVKY

STÁVKY, KTERÁ JE VYHLÁŠENA NA 27. 11. 2023.

 

PŘIPOJÍME SE KE STÁVCE FORMOU PROHLÁŠENÍ.

 

Z DŮVODŮ JIŽ NAPLÁNOVANÝCH PŘEDVÁNOČNÍCH AKCÍ

PRO DĚTI, ZŮSTÁVÁ NAŠE MATEŘSKÁ

ŠKOLA V PONDĚLÍ 27.11.2023 OTEVŘENA

 

 

 https://www.praha6.cz/zpravodajstvi/participaci-si-vyzkousi-i-deti-ve-skolkach_64225.html

 

Po loňském úspěšném vstupu participativního projektu „Šance do škol“ mezi žáky základních škol letos dostanou šanci i předškoláci. Kromě vylepšení prostředí školek je cílem také naučit děti se rozhodovat, hlasovat a realizovat vlastní přání za podpory svých rodičů a učitelů, nebo se třeba naučit podřídit většině.

Každá školka si navrhne svůj vlastní harmonogram, ve kterém proběhne celý proces navrhování a hlasování. Částka bude rozdělená podle počtu jejich oddělení mezi 33 školek, které městská část zřizuje. Participativní rozpočet by v každé ze školek měl trvat pět až šest týdnů a skládat se z několika fází – od přípravy až po vyhlášení vítězných projektů.

Jak by měl projekt a představení participace malým dětem fungovat? „Děti by se měly zamyslet a navrhnout, co by jim zpříjemnilo čas ve školce, protože nepochybuji o tom, že budeme spoustou netradičních dětských nápadů mile překvapeni,” říká místostarostka pro školství Mariana Čapková.  Následně učitelé nápady posoudí a předají je ke schválení komisi složené ze zástupců vedení školy a městské části. Projekty, které budou vyhodnocené jako realizovatelné, postoupí do hlasování. Prostor k hlasování dostanou děti a rodiče přímo ve školce.

 

 

Informace o aplikaci LYFLE - Školka do kapsy
 
 
-  aplikace pro komunikaci školky a rodičů, nástěnka v kapse

 


V LYFLE se shromažďují všechny důležité informace ze školky. Veškerá oznámení, fotografie, dokumenty a omluvenky svých dětí tak máte k dispozici kdykoliv jen chcete. Fotky se přehledně třídí podle měsíců v panelu fotek a i soubory nebo ankety mají své zvláštní místo. V aplikaci tak najdete na mobilu i na počítači vše, co zrovna hledáte. 

Omluvenky a docházka

K vytvoření omluvenky stačí několik kliknutí. Učitelka si ji vyzvedne, jakmile bude mít chvilku času. Konec ranních telefonátů, obsazených linek nebo psaní únavných sms. Docházka je poté dostupná učitelkám v denních i měsíčních přehledech a lze v ní interaktivně odškrtávat děti, které již do školy přišly. LYFLE šetří práci školce i rodičům.

Ankety, zprávy a zpětná vazba
Učitelky mohou vytvářet ankety a rodiče na ně mohou bleskově reagovat. Není potřeba být na počítači - vše vytvoříte nebo vyplníte i na mobilu! Rodiče také reagují srdíčkem na ta nejmilejší oznámení. Školka tak neustále ví, co rodiče nejvíce zajímá a jaký obsah by rádi dostávali v budoucnu. A mezi sebou si klidně můžete napsat soukromou zprávu. Ať již reagujete na oznámení nebo potřebujete něco vyřešit - LYFLE je místo, kam se obrátit.

Ochrana soukromí

Komunikace v LYFLE je neveřejná a přístup do aplikace mají jen školou ověření uživatelé; Vaše údaje nejsou nikde dostupné a ani rodiče je mezi sebou je nevidí. Veškerá data jsou při přenosu šifrována, LYFLE je tak mnohem bezpečnější než klasické kanály, které škola ke komunikaci s rodiči běžně používá.

 

Mame_to_pod_kontrolou.png