Výstražná jednodenní stávka

Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy,

zaměstnanci naší školy se většinově rozhodli podpořit výstražnou jednodenní stávku naplánovanou na pondělí 27. 11. 2023.

Dovolte nám vás stručně seznámit s hlavními důvody stávky:

- návrh na snížení počtu vyučovaných hodin hrazených státem

- v důsledku toho menší možnost dělit třídy na skupiny (výuka cizích jazyků a informatiky)

- zhoršení nabídky volitelných předmětů pro žáky vyšších ročníků ZŠ

- drastické snížení počtu asistentů pedagoga, horší zvládání inkluze

- snížení platů nepedagogických pracovníků školy (kuchařek, uklízeček, školníků...)

- umělé dělení pedagogických pracovníků školy na učitele a ostatní pedagogické pracovníky (vychovatele a asistenty), na které se z už tak kosmetického zvýšení platů vůbec nedostane

- další dotování platů nepedagogických pracovníků školy z prostředků na odměny učitelů

Po celý den tak zůstanou v pondělí 27. 11. 2023 uzavřena tato pracoviště:

ZŠ BĚLOHORSKÁ (1. stupeň, ŠD)

ZŠ RUZYNĚ (1. stupeň, 2. stupeň, ŠD)

MŠ ZA OBOROU

Naopak otevřena budou tato pracoviště:

MŠ STOCHOVSKÁ

MŠ BĚLOHORSKÁ

Upozorňujeme, že situace se může v dalších hodinách a dnech ještě dále vyvíjet, proto prosím o průběžné sledování webových stránek školy.

Plně chápeme současnou složitou finanční situaci a celkovou potřebu státních úspor, ne však za cenu snížení kvality našeho vzdělávacího systému.

Omlouváme se rodičům žáků za vzniklé komplikace související zejména s hlídáním dětí, doufáme však, že naši situaci chápete a že nás podpoříte v jasném připomenutí vládě, že školství je a bude její prioritou!

Děkujeme.